Aks Cooling Halı Kurutma Makinesi


Aks Cooling Halı Kurutucular elektrik enerjisi ile çalışırlar. Isıtma, soğutma ve nem toplama olmak üzer üç bölümden oluşurlar. Bu makineler ortamı ısıtırlar ve nemi toplayıp yoğuşturarak sıvı halde drenaj hattından dışarı atarlar.

Scroll tip ısı pompası ile % 20 ye varan enerji tasarrufu sağlar. Scroll ısı pompası soğutma sistemleri üretiminde kullanılan son teknoloji ürünü ve tasarruflu kompresör türüdür.

Kurutma ve Nem Toplamada Çözüm Ortağınız


Aks Cooling nem alma kurutma makinelerinde halı, kilim, çamaşır inşat, depo bodrum katları, müzelerin neminin hızlı şekilde toplanması ve kurutulması için zaman ve elektrik tasarrufunu düşünerek ekstra turbo sistemi ile donatılmıştır.

Tüm Kurutma cihazları Maksimum %18 oranında bağıl neme kadar nem toplar, bu orandan sonra nemi daha aşağıya düşüremezler. Aks cooling istenir ise özel ve gelişmiş üretim teknolojileri ile bu oranı % 5 e kadar düşüren kurutucular da yapmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

/Sıkça Sorulan Sorular
[rev_slider FAQ]

hali_kurutma_1Halı yıkama fabrikaları kurdukları bu odalardan en iyi verimi alabilmeleri için oda ölçülerinin en ve boyun birbirine yakın (örneğin en 5 metre, boy 7 metre) olması önem taşır. Yani dar ve uzun odalar olmamalı, kare veya en ve boy farkı 2 metreyi geçmeyen dikdörtgen şeklinde olmalıdır.

Kurulacak olan kurutma odasının duvarları, yerler ve tavan dahil olmak üzere her yer en az 4 cm. kalınlığında strafor köpük ile kaplanmalıdır. Tavan yüksekliği 2.30 cm ve altı olmalıdır. Unutulmamalıdır ki oda ısısının muhafaza edilebilmesi kurutma süresinin kısalmasını ve işletme maliyetinin çok yüksek bir oranda azalmasını sağlar. Oda içerisinde yapılacak askıların arasındaki uzaklık ise 20 cm olmalıdır. Çünkü kurutma makinesinin sağladığı rüzgarın halıların arasından rahat geçmesi gerekmektedir. Resimde görüldüğü üzere kurutma makinesi oda içerisine dik olacak şekilde ve odanın kısa olan duvarına ortalanarak konumlandırılmalıdır. Kurutma makinesi duvara en az 30 cm yaklaştırılmalıdır. Odaya asılacak halılar içerinde su kalmayıncaya kadar sıkılmalıdır. Kalın ve geniş halılar kurutma makinesine yakın, ince ve küçük halılar arka kısımlara dizilerek kurutma süresinin kısalması sağlanabilir.

akscooling_halikurutma_100

Halı Kurutma makinelerinin fiyatları modellerine göre değişmektedir.

Fiyatlar ve diğer konularda bilgi almak için  212 320 85 01 nolu telefonu arayabilirsiniz.

info@akscooling.com e-posta adresini kullanarak fiyatları ve diğer sorularınızı iletebilirsiniz.

Aşağıda ki düğmeye basarak adres ve diğer iletişim bilgilerimize ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

 

Cihazlarımız 2 yıl garantilidir.

Translate »